Bielsko-Biała: zamek i zabytkowy ratusz

Bielsko-Biała to niezwykle bogata pod różnymi względami miejscowość, znajdująca się w województwie śląskim. To dość duże miasto funkcjonujące na prawach powiatu, pełniące ważne funkcje kulturalne w regionie. Leży na Pogórzu Śląskim u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Nieopodal płynie rzeka Biała.

Miasto znane jest dzięki swej bogatej historii, której ślady oglądać można, przechadzając się tutejszymi ulicami. Jednym z najciekawszych zabytków jest tutejszy zamek. Uznawany jest za najstarszą budowlę tego regionu. Początki jego budowy datowane są na piętnasty wiek. Na przestrzeni lat był rozbudowywany. Od samego początku pełnił funkcje obronne, jednak z czasem stał się rezydencją szlacheckich rodzin. Dziś znajduje się tu siedziba Muzeum Regionalnego.

Kolejnym elementem, ciekawym i wartym uwagi w tym mieście jest zabytkowy Rynek. Prowadzą do niego stare, malownicze uliczki ozdobione pięknymi kamienicami, które w niedawnym czasie zostały odrestaurowane. Ratusz także posiada swą historię, jest niesamowicie ciekawy pod względem architektonicznym. Na placu przed nim znajduje się ciekawa fontanna. Obok wspomnianego wcześniej zamku dumnie stoi budynek Teatru Polskiego. Miejscowość pełni ważne funkcje kulturalne w regionie dlatego budynek teatru stanął właśni tutaj. Systematycznie odbywają się tu spektakle oraz liczne imprezy okolicznościowe, dzięki którym do Bielska-Białej zjeżdżają nie tylko turyści, ale także miłośnicy kultury i sztuki.

Baza noclegowa jest tutaj wyjątkowo obszerna. To z uwagi na rozległe granice miasta, a także na wiele atrakcji, jakie można tu oglądać i jakie przyciągają tłumy turystów. To świetne miejsce na weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi, a także na dłuższy pobyt. Bielsko-Biała to przede wszystkim hotele i pensjonaty. Komfortowe warunki są ich domeną. Ceny są adekwatne do oferowanych warunków i udogodnień. Warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych, planując przyjazd zwłaszcza w sezonie letnim. Dokonując wcześniejszej rezerwacji można tez liczyć na przystępne ceny. Bielsko-Biała to dobre miejsce na wycieczkę dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Wycieczka po miejscach upamiętniających wydarzenia historyczne będzie ciekawsza niż lekcja historii z podręcznika szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>