Słupsk – centrum aktywnego wypoczynku

Słupsk może nie jest wymieniany na pierwszym miejscu w rankingu polskich miejscowości turystycznych, z pewnością jednak powinien znajdować się on wyżej niż przeciętnemu obywatelowi mogłoby się wydawać. Ta z pozoru pozbawiona atrakcji duża aglomeracja miejska w rzeczywistości posiada ich bardzo wiele. Ich różnorodność oraz mnogość nie pozwolą się nudzić najbardziej nawet wymagającym turystom. Jest to bowiem jedno z piękniejszych miast regionu pomorskiego. Poza wielowiekowymi zabytkami, urokliwymi zakątkami i bardzo interesującymi wydarzeniami cyklicznymi, odbywającymi się na terenie miasta, w Słupsku nie brakuje również pretekstu do aktywnego wypoczynku.

Wśród tego typu atrakcji należy tutaj z pewnością wymienić na przykład cały kompleks rekreacyjny „Leśny Kot”, a przede wszystkim znajdujący się na jego terenie park linowy. W parku wrażeń nie zabraknie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych poszukiwaczy mocnych wrażeń, znajduje się tutaj bowiem aż siedem różnych tras o rozmaitym stopniu trudności. Park czynny jest jednak z oczywistych względów tylko w sezonie letnim, lecz przedłużonym – od kwietnia do października. Z przyczyn bezpieczeństwa, w czasie niepogody jest on jednak zamykany. Niemniej stanowi jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych okolicy i jeden z największych i najciekawszych tego typu obiektów na całym Pomorzu. Kolejną atrakcją Słupska, trafiającą w gusta lubiących aktywny wypoczynek turystów, jest znajdujący się w pobliskim Redzikowie park wodny, posiadający w swej ofercie całe mnóstwo atrakcji, poza basenami są to sauny i masaże.

Słupsk sprzyja również turystyce pieszej, nie brakuje tutaj bowiem szlaków turystycznych. Najciekawszym jest niewątpliwie Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Przybywając zatem do tego pięknego miasta, każdy turysta może liczyć na moc atrakcji związanych nie tylko ze zwiedzaniem.

W Słupsku z powodzeniem można spędzić kilka, a nawet kilkanaście dni bez cienia nudy. Atrakcje, jakie miasto oferuje przyjezdnym, jak również tutejsza baza noclegowa, zaspokoją potrzeby najbardziej wybrednej nawet klienteli. Doskonałe zaplecze dla tutejszej turystyki stanowią zatem wysokiej klasy gastronomia oraz bardzo rozmaite noclegi [więcej: meteor-turystyka.pl]. Słupsk bowiem sporą część przychodów czerpie właśnie z promocji miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>