Wakacje w górach: Nowy Targ

Dokąd jechać na wakacje? To pytanie każdego roku zadaje sobie wiele polskich rodzin. Dlaczego wybór jest taki trudny? Z jednej strony bowiem chcemy jechać w miejsce, w którym odpoczniemy rzeczywiście od tłumów wielkiego miasta, wszechobecnych galerii handlowych, pracy i zgiełku. Jednak z drugiej większość z nas ma jednak ochotę pojechać tam, gdzie nie jesteśmy zupełnie odcięci od świata. Dokąd zatem się udać? Najlepszym miejscem na spędzanie wakacji są polskie góry, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj odpowiedzią na wyżej zadane pytania jest Nowy Targ.

Jest to miasto położone na południu Polski w województwie małopolskim. Co tak bardzo wyróżnia go spośród innych miast? Przede wszystkim miasto to można uznać za swoisty węzeł komunikacyjny. Do Nowego Targu bowiem dojedziemy w prosty sposób z praktycznie każdego miejsca w Polsce. Co więcej stamtąd spokojnie możemy podjechać szybko do wielu pobliskich miejscowości – a są one naprawdę warte zwiedzenia.

Warto jeszcze dodać, że baza noclegowa w tym mieście jest bardzo dobrze rozwinięta. Nawet w pełni sezonu turystycznego w Nowym Targu znajdziemy tutaj pensjonaty z wywieszoną tabliczką „wolne miejsca”. Oczywiście jednak, jeśli chcemy znaleźć nocleg w korzystnej cenie i lokalizacji, warto jednak zainteresować się tym wcześniej i dokonać rezerwacji. Warto także dodać, że obok pensjonatów, noclegów możemy szukać w kwaterach prywatnych, hostelach, ośrodkach agroturystycznych czy willach. Co więcej w Nowym Targu nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem dobrej stołówki, restauracji czy też jeżeli preferujemy gotowanie na własną rękę – dobrze zaopatrzonych sklepów spożywczych.

Jednak co w ogóle można robić w Nowym Targu? Przede wszystkim oczywiście wyruszyć w góry! Z samego miasta idą szlaki na Turbacz i na Stare Wierchy. Z Turbacza możemy iść dalej w Gorce i zejść np. dopiero w Ochotnicy. To tylko część możliwości, bowiem nic również nie stoi na przeszkodzie, aby podjechać do innej miejscowości i stamtąd iść w góry. Dobrym przykładem będzie tu Rabka-Zdrój i piękny szlak na Luboń Wielki.

Warto także wiedzieć, że w samym mieście znajdziemy również idealne atrakcje na deszczowe dni. Znajduje się tutaj bowiem wiele zabytków, z których przede wszystkim należy wymienić kościół św. Anny, Rynek i Ratusz. Co więcej – jak już zostało to wspomniane wcześniej – z Nowego Targu możemy dojechać szybko i łatwo w wiele miejsc, które oferują ciekawe atrakcje. Wymienić tu można Rabkę-Zdrój, Krościenko nad Dunajcem czy też Szaflary z termami.

4 thoughts on “Wakacje w górach: Nowy Targ

  1. Ja też jestem zdania, że jak wakacje to tylko w górach, a w Nowym Targu jeszcze nie byłem, ale skoro tak tam ciekawie to się z chęcią wybiorę

  2. Dobrze, że poruszono w tym wpisie temat noclegu, wypadł mi nagły wyjazd w te okolice, więc myślę że coś znajdę tuż przed podróżą.

  3. Ja lubię Nowy Sącz za bliskie położenie koło Gorców, miasto jest super bazą noclegową do gorczańskiego parku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>