Wydarzenia w Gdyni

Planując wakacje w Gdyni wybierzmy taki okres czasu, w którym będzie dużo wydarzeń kulturalnych. Noclegi w Gdyni wybierzmy z dala od centrum, gdyż będzie tam mnóstwo turystów. Rozbudowana baza noclegowa pozwoli nam na wybór cichego miejsca.

W czerwcu odbywa się cykliczna impreza, która nazywa się „Gdyński Magiel Twórczy”. Celem tego wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną Gdyni. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz instytucje, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, mają co roku okazję na przedstawienie swojej działalności, a także twórczości muzycznej, plastycznej oraz teatralnej. Miejsce wydarzenia to Skwer Arka Gdynia.

Jeśli chcesz zobaczyć nowoczesny terminal portowy obsługujący statki kontenerowe wybierz się w czerwcu na dzień otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Znajdzie się tam coś dla dzieci również. Animacje, konkursy oraz dmuchane zabawki o tematyce morskiej są do ich dyspozycji. Można również z bliska zobaczyć specjalistyczny sprzęt przeładunkowy. Impreza odbywa się na ulicy Kwiatkowskiego 60.

Co roku odbywa się również festiwal gier planszowych. Jest to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Można tutaj rywalizować również w 10 turniejach, w czym jeden jest eliminacjami do Mistrzostw Polski. Przez całą sobotę oraz niedzielę można wybierać spośród 700 tytułów gier. Znajduje się tam również strefa dla dzieci, w której jest dmuchany zamek oraz mata sumo. Wydarzenie odbywa się w Hali Widowiskowo Sportowej „Gdynia Arena”. Wstęp jest płatny.

Fanom muzyki poleca się festiwal muzyczny Open’er Festival. Pierwszy festiwal odbył się w 2002 roku. Od tego roku pojawiły się tam takie gwiazdy jak Snoop Dogg, Kanye West, Pharrell Williams, Jay Z, Skunk Anansie, Coldplay, Arctic Monkeys lub Hozier. W 2016 roku impreza odbędzie się pod koniec czerwca oraz na początku lipca. Będzie można usłyszeć tam muzykę Florence and The Machine lub Red Hot Chilli Peppers. Miejsce występów to lotnisko Babie Doły. Na festiwalu znajdują się dwie sceny: duża oraz mała (namiotowa). W pobliżu scen nie można spożywać alkoholu albo jedzenia. Na posiłki i relaks należy udać się do strefy ‚chillout’. Co roku w maju można się udać na wydarzenie ‚Ogród’. Można tam kupić kwiaty lub sprzęt ogrodowy od szkółkarzy oraz ogrodników. Można również spędzić miło czas z własną rodziną albo znajomymi na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>